Logo
polskiangielski
Zgłoszenia projektów
Zgłoś swój projekt do Fabryki Innowacji.
Fabryka Innowacji
Fundacja TE-S przyjmuje Innowacyjne Pomysły Biznesowe do powołałanej w 2009 r. "Fabryki Innowacji". Celem Fabryki Innowacji jest obsługa i organizacjia działań związanych z inicjowaniem innowacyjnych przedsięwzięć opartych na nowych technologiach.
Fabryka Innowacji została stworzona przez Fundację Towarzystwo Ekonomiczno-Społeczne aby wspierać innowacyjne inicjatywy związane z zastosowaniem nowoczesnych technologii w obszarach handlu, ochrony środowiska, edukacji, transportu i energetyki.

Fundacja TE-S realizuje projekt Fabryka Innowacji wraz z Partnerami:
- Politechnika Warszawska;
- Polsko-Japońska Wyższa Szkoła Technik Komputerowych;
- Rzeszowska Agencja Rozwoju Regionalnego S.A.;
- Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie.

Autorzy najbardziej innowacyjnych pomysłów otrzymają w ramach „Fabryki Innowacji” pomoc w przygotowaniu biznes planu wraz z ekspertyzami technologicznymi, analizą wykonalności, analizą finansową, analizą ryzyka, szczegółowym planem wytworzenia produktu.

W fazie preinkubacji projektu „Fabryka Innowacji”, zostaną przygotowane badania rynku, plan marketingowy, plan sprzedaży, a także uruchomienie komercyjnej firmy (założeniem firmy) oraz pomysłodawcy otrzymają pomoc prawną.

W dalszej kolejności, „Fabryka Innowacji” pomaga znaleźć inwestorów lub wejść na rynki kapitałowe (np.: NewConnect). „Fabryka Innowacji” może zainwestować w nowopowstalą spółkę tworzoną na bazie preinkubowanych projektów do 200000 Euro. Udział ten w spółce nie może przekroczyć 49%.