Logo
polskiangielski
Zgłoszenia projektów
Zgłoś swój projekt do Fabryki Innowacji.
Fabryka Innowacji
Fundacja TE-S przyjmuje Innowacyjne Pomysły Biznesowe do powołałanej w 2009 r. "Fabryki Innowacji". Celem Fabryki Innowacji jest obsługa i organizacjia działań związanych z inicjowaniem innowacyjnych przedsięwzięć opartych na nowych technologiach.

Konferencja odbyła się 11-12 maja 2004r. w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie.

Dni Forexu to innowacyjny projekt promujący wiedzę o rynkach walutowych wśród studentów i przedstawicieli małych i średnich przedsiębiorstw. Była to odpowiedź na rosnące znaczenie i popularność tego rynku. Rozwinął się on w 2002 roku, gdy w naszym kraju pojawiły się pierwsze platformy obrotu walutami. Poprzednio instrumenty tego rynku dostępne były niemal wyłącznie dla banków (interbank). Obecnie rynek nabrał zdecydowanie bardziej egalitarnego charakteru, stając się niemal tak popularny jak rynek terminowy WGPW. Zadaniem projektu było przybliżenie idei tego rynku oraz przedstawienie sposobów jego funkcjonowania, a także metod czerpania z niego korzyści - zarówno ze spekulacji, jak i z minimalizacji ryzyka kursowego.

Projekt zorganizowany został wspólnie z  studentami SGH, w szczególności członkami Studenckiego Koła Naukowego „Klub Inwestora” we współpracy ze Studenckim Kołem Naukowym „Rynków Terminowych”.

Uczestnikami byli m. in:

  • Prof. dr hab. Krzysztof Kalicki (Prezes Deutsche Bank Polska S.A., były Wiceminister Finansów),
  • Prof. dr hab. Dariusz Rosati (Członek Rady Polityki Pieniężnej),
  • Dr Krzysztof Rybiński (Wiceprezes NBP; Członek Towarzystwa Ekonomistów Polskich).